Informacja Cookies

1. Cel i zakres zbierania danych osobowych

Państwa dane osobowe zbieramy w jednym z poniżej definiowanych celów:

 • Dostosowanie zawartości serwisu do Państwa potrzeb i zainteresowań. W tym celu na Naszej stronie wykorzystywane są pliki Cookies, które pozwalają na zapamiętywanie Państwa preferencji dotyczących umieszczonych w witrynie treści, modyfikowanie ich wyświetlania oraz ich aktualizowanie względem Państwa potrzeb i oczekiwań;
 • Umożliwienie Państwu nawiązania z Nami kontaktu w danym temacie poprzez formularz kontaktowy, udostępniony adres e-mail i numer telefonu oraz udzielenia Państwu rzetelnej odpowiedzi na przesłane zapytanie. Aby to osiągnąć, możemy prosić Państwa o podanie różnych zwykłych kategorii danych w zależności od wybranego przez Państwa tematu. Staraliśmy się, aby zakres zebranych danych był adekwatny (właściwy) w stosunku do celu, jaki chcemy osiągnąć, np. jeśli chcecie Państwo podzielić się z Nami opinią o Naszych usługach, nie wymagamy, abyście podawali nam Państwo swoje dane adresowe, czy teleadresowe, a jedynie treść wiadomości oraz adres e-mail, który umożliwi nam udzielenie odpowiedzi, jeśli będzie ona wymagana zgodnie z Państwa życzeniem.

 

2. Dane osobowe zbierane przez Nas (zakres danych):

 • Adres e-mail;
 • Adres IP Użytkownika;
 • Numer telefonu kontaktowego;

Możemy również przetwarzać zanonimizowane dane eksploatacyjne związane z odwiedzaniem Naszej strony www (tzw. logi – adres IP, domena). Dane te służą Nam do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu stroną. Dane te mają charakter zbiorczy i anonimowy, tj. nie zawierają cech identyfikujących osobę fizyczną – użytkownika strony, a logi nie są ujawniane osobom trzecim.

W Naszym imieniu stroną www zarządza wyznaczony administrator systemu informatycznego. Wówczas określony administrator systemu informatycznego świadczący pomoc techniczną ma dostęp do Państwa danych zebranych przez stronę www (takich jak: adres IP, imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego).

 

3. Odbiorcy danych

 

Udostępniamy dane osobowe innym podmiotom, organizacjom i osobom poza Fundację Vrexel, jeśli w dobrej wierze uznamy, że udostępnienie, wykorzystanie, zachowanie lub ujawnienie danych jest uzasadnione w związku z:

 • Dążeniem do spełniania wymogów obowiązującego prawa, przepisów, procesów prawnych lub prawomocnych żądań instytucji państwowych;
 • Wykrywaniem oszustw i zapobieganiem im, a także rozwiązywaniem innych problemów dotyczących oszustw, bezpieczeństwa i kwestii technicznych;
 • Ochroną praw własności lub bezpieczeństwa administratora danych osobowych, użytkowników strony scandynavia.pl oraz pozostałych osób w sposób wymagany bądź dozwolony przez przepisy prawa.

4. Informacja o COOKIES

 

W naszym serwisie stosujemy tzw. cookies (ang. ciasteczka), tj. pliki tekstowe zawierające informacje, które ułatwiają korzystanie ze strony scandynavia.pl. Są one zapisywane na Państwa urządzeniu, a nasze serwery (za pośrednictwem przeglądarki internetowej) mogą je odczytywać, w celu dostarczenia Państwu jak najlepszych doświadczeń związanych
z serwisem. Poza cookies możemy stosować inne technologie o funkcjach zbliżonych do ciasteczek.

Typowy plik cookie zawiera w nazwie domenę serwisu, przez który został utworzony, czas po którym zostanie automatycznie skasowany oraz indywidualny numer. W wielu przypadkach Państwa przeglądarka domyślnie pozwala na stosowanie cookies.

 

Na stronie scandynavia.pl  są one wykorzystywane do:

 1. Dopasowania wyświetlania stron do Państwa oczekiwań oraz zapewniania poprawnego działania serwisu np. umożliwia włączanie powiadomień;
 2. Tworzenia statystyk, które pozwalają nam udoskonalać serwis przez badanie w jaki sposób korzystają z niego odbiorcy;
 3. Utrzymania sesji, dzięki temu nie muszą Państwo na każdej podstronie wpisywać ponownie tych samych danych;
 4. Profilowania treści reklamowych zgodnie z Państwa preferencjami i potrzebami;
 5. Ograniczania zużywanych zasobów technicznych (w tym transferu) wymaganych do ponownego wczytania podstron;
 6. Akceleracji procesu pełnego wczytywania podstron;
 7. Gromadzenia informacji o systemie operacyjnym, adresie IP osoby przeglądającej stronę, lokalizacji i przeglądarce.

Podczas pierwszej wizyty na stronie scandynavia.pl zostaną Państwo poinformowani (za pomocą jednoznacznie zauważalnego okna) o zakresie i celu wykorzystywania plików Cookies. Przy kolejnych wizytach można sprawdzić zasady Polityki Prywatności i Cookies
w udostępnionej zakładce.

 

Jeśli wyrażą Państwo zgodę na używanie cookies, dane będą zapisywane w pamięci  przeglądarki. Możliwe jest przygotowanie przeglądarki internetowej w taki sposób, aby informowała o tym, kiedy przesyłane są cookies. Można też ręcznie wyłączyć w swojej przeglądarce możliwość zapisywania cookies.

 

Żadna z informacji cookies nie służy do zidentyfikowania lub ustalenia Państwa tożsamości. Można w dowolnym momencie wyłączyć opcję przyjmowania cookies, jednakże może to spowodować utrudnienia w korzystaniu z serwisu.

 

Informacje cookies mogą być udostępniane naszym partnerom w celach analitycznych i marketingowych.

Domyślny okres przechowywania plików Cookies na serwerze wynosi 30 dni. Użytkownik w ustawieniach swojej przeglądarki posiada możliwość modyfikacji tego czasu lub całkowitego usunięcia dotychczas zgromadzonych danych.

 

W przypadku problemów z modyfikacją ustawień przeglądarki, skorzystać z instrukcji technicznych dedykowanych dla wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Celem odnalezienia odpowiedniej instrukcji, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „modyfikacja cookies Google Chrome (tu należy podać wykorzystywaną przez siebie przeglądarkę)”.

 

Tłumacz »